SolunFM

Tag: Михаил Ходарјонок

  • Израелската војна против Хамас може да значи крај на Газа

    Израелската војна против Хамас може да значи крај на Газа

    Среде бранот општа конфузија, не е потврдено тврдењето дека разузнавањето и воздушната одбрана на земјата пропаднале. Но, наскоро е можна голема воена операција во Појасот Газа и да доведе до фактот дека оваа Палестинска ексклава ќе биде целосно контролирана од Израел. Израелски тенк хаубица испукува проектили во близина на границата со Појасот Газа во јужен…