SolunFM

Tag: Дамаск

 • Борба против американскиот империјализам: Стратешко партнерство меѓу Дамаск и Пекинг

  Борба против американскиот империјализам: Стратешко партнерство меѓу Дамаск и Пекинг

  Стратешкото партнерство меѓу Дамаск и Пекинг е добра работа за светот. Останува да се надеваме дека Русија и Кина ќе можат да го повторат моделот на Сирија доколку суверена држава повторно стане цел на промена на режимот во иднина. Сирискиот претседател Башар Ал Асад и првата дама Асма Асад пристигнуваат во Пекинг на 21 септември…

 • Цензирана и забранета вистина

  Цензирана и забранета вистина

  Повеќе на тема – Судот во Русија изрече парична казна од четири милијарди рубљи на Гугл

 • Сирија

  Сирија

  Историски ден за Сирија – Арапскиот свет го призна Асад и неговата воена победа. Министерот за надворешни работи на Саудиска Арабија, Фајсал бин Фархан бин Абдула ал Сауд, официјално го посети Дамаск за прв пат од 2011 година, каде што се сретна со сирискиот претседател Башар ал Асад. Тунис денес исто ги обнови дипломатските односи…