SolunFM

Tag: Лудата Јоци фан клуб

 • Кокошка северџанска.

  Кокошка северџанска.

  Оваа кокошка северџанска, д-р Стојка, партиски кадар на СДС му се заканува на Игор кој боледува од Цистична Фиброза дека нема да го прима во болница ако дава изјави за медиуми… Алооо стоко….не е на мајка ти болницата… Каде ќе ти оди душата❗? Извор : Лудата Јоци фан клуб

 • Ж’тем.

  Ж’тем.

  Извор : Лудата Јоци фан клуб

 • Никому не кажувајте

  Никому не кажувајте

  Русите уживаат во животот по сите санкции кон Русија, додека многу земји во Европа протестираат Извор : Лудата Јоци фан клуб Повеќе на тема – Москва : Државите од западот не се добредојдени во државите од БРИКС

 • Секако дека сум за.

  Секако дека сум за.

  Секако дека сум ЗА да се одвои 1 милијарда од буџетот за да се донесе Вагнер со цел денацификација на северна. *На борците на „Оркестарот Вагнер“ им беа доделени ордени и медали на ДНР за херојство во битките во Донбас. Извор : Лудата Јоци фан клуб.

 • Русија го има најмоќниот одбранбен систем.

  Русија го има најмоќниот одбранбен систем.

  Русија го има најмоќниот одбранбен систем. Russia have the most powerful defense system. извор : Лудата Јоци фан клуб.

 • Жените од Азовскиот баталјон.

  Жените од Азовскиот баталјон.

  Баталјонот Азов е ултра десничарски и отворено користи нацистички симболи. Загриженоста за демократијата во Украина расте ( ДВ германска јавна телевизија ) 2015 година. Западниот МСМ како владата финансиран од германската ДВ со години ја покажуваше вистината за Украина. Продолжение – Жени од баталјон #Азов.

 • Воена вежба од 3 до 7 април на територијата на Таџикистан

  Воена вежба од 3 до 7 април на територијата на Таџикистан

  На полигонот „Харбмајдон“ заврши заедничката воена вежба на вооружените сили на Русија и Таџикистан. Воената вежба се одржа во периодот од 3 до 7 април на територијата на Таџикистан, во близина на границата со Авганистан.