SolunFM

Tag: Игор Цветковски

 • БРИКС пушта нова светска пара.

  БРИКС пушта нова светска пара.

  Во август, здравје Боже, се пушта нова светска пара со златна поткрепа. Наменеата е за државите од БРИКС+. +=40+, засега. Повеќе на тема – Почеток на дедоларизацијата.

 • Едниот изгоре.

  Едниот изгоре.

  Едниот изгоре 50-на живи луѓе во синдикалната зграда во Одеса на 2.5.’14, другиот од заседа убиваше анти-Мајдан протестанти низ Донбас. Бахмут ги снајде деновиве.

 • Минските договори.

  Минските договори.

  Овие беа гаранти на минските договори ради спречување на војна, декларативно. И се фалеа со тоа. Овие признаа дека немале намера да се испочитуваат минските договори за да и се овозможи на едната страна да се подготви подобро за војна. Во меѓувреме 10-ци илјади цивили се убиени, меѓу нив неколку стотина деца, неколку милиони се…

 • Само напред

  Само напред

  само напред кон еу со ана чупевска на чело

 • Живеење со Бога

  Живеење со Бога

  живеење со бога во франца. пророштвата се остваруваат.

 • Неолит или ветрушка

  Неолит или ветрушка

  кој прв ќе каже “па шта !?”, знае да ужива во неолит или ветрушка е.

 • Англичани и американци

  Англичани и американци

  Англичани и Американци кои смениле страна и помагаат на Донбас.

 • Украинкава

  Украинкава

  Според Украинкава, која се фали дека била жена на пратеник и збеснува оти ја запреле сообраќајци при редовна проверка, сите нормални украински мажи биле во Бахмут ( и нормално, гинат ), а не како педерасите во Киев што изигруваат џандари. Се’ е нормално, всјо порјатки или како треба.

 • Подарок.

  Подарок.

  Кога Белгород тргнала на прошетка до американскиот брег, сателитите успешно ја следеле додека не се нурнала на голема длабочина и се изгубила од радорот. Подоцна, истата подморница како дух се појавила близу руските земји, но за чудо, сателитите утврдиле дека е за 200 тона полесна,а едно нуклеарно “торпедо” Посејдон тежи речиси 100 тона. Заклучокот на…

 • Ритам да те питам

  Ритам да те питам

 • Кинезите

  Кинезите

  ма глупи се кинезите што трупаат злато, нели наноружноумни ?!

 • Извештај

  Извештај

  великденски извештај од западот

 • Безгрешни и сезнајни

  Безгрешни и сезнајни

  И како бе да помогне на безгрешни, сезнајни ?!

 • Полиција vs. Пожарна.

  Полиција vs. Пожарна.

  Полиција vs. Пожарна. Париз ’23. Следно е ЈСП vs ЈКП, па Војска vs Лекари.

 • Дијалектика

  Дијалектика

  Со проста дијалектика, мили, може да се уништи било каков медиумски гигант манипулатор како бибиси и да се порази неговата намера. Само на отворено. Повеќе на тема – Да.

 • Идниот свет

  Идниот свет

  Во идниот свет имаме можност да ја поправиме грешката од минатиот кога на сопствена штета ги прекршувавме начелата на ОН само за да им угодиме на неколкумина бирократи и се откажувавме од правата што ни следат и како народ и како држава. Само ако побараме и сме во победничкиот тим, ако па-не, ќе одговараме за…

 • Артјомовск

  Артјомовск

  Во Бахмут(Артомовск), само ради добар кадар на западните медиуми украинската војска уривала згради…и убивала цивили, секако.

 • Де-доларизација.

  Де-доларизација.

  Дилма Русеф е спротивната Кристалина, која уште пред 2 години, кога немаше толку многу анти-руски санкции и војна, го најави 5 годишниот план за де-доларизација. А сега веќе мора да се менува, поамбициозно.Бежовска да научеше нешто. Повеќе на тема – БРИКС: Деколонизација на економиите и развој на коридори на Глобалниот југ

 • Власт.

  Власт.

  Коа ќе Станам влаС, вака ќе тепам шарени и друзи безалтернативни еуроатлантисти ако ми се бунат на промените, да се чувСвуваат модерно ко во ПариС, ФранС, ЕС. Или да ги пратам таму на протеС и вечен живот у таа вредноС ?!

 • Бруслика

  Бруслика

  брусликата на 21 век.

 • Иднина

  Иднина

  за каква иднина е борбата

 • Камаз

  Камаз

  Руски Камаз ќе гради стројница во Конго без пари од државата. Германските веќе струјни коли од Тетоо напоени со северџгански денги, до кај се ?!

 • Медина

  Медина

  Пред неколку дена во Медина, Саудиска Арабија, прво силниот дожд, а веднаш потоа лебаркиве, ја спречија молитвата пред гробот на пророкот Мухамед.

 • Вера

  Вера

  Жива Вера. Воскресна Спасителот. +++

 • Љубомори

  Љубомори

  љубомори, оти нит спие, нит сонува.

 • Отприлика вака е на Даркнет.

  Отприлика вака е на Даркнет.

  Отприлика вака е на Даркнет деновиве. Од Западна Украина се бележи најзголемена испорака кон светот, за 40% повеќе од лани.

 • Ракетно окно со насочувач

  Ракетно окно со насочувач

  Ова е честитката од МО на Русија кон зачленувањето на Финска во НАТО. Ракетно окно со насочувач. Финска како воено неутрална држава имаше силен развој и огромна почит во светот. Сиот развој и удобен живот на Финците се должеше на успешната политичка рамнотежа последните 70-на години и својата географија. Така беше до пред две години,…