SolunFM

Category: Движење Бојкотирам

 • Појаснување: Здружението „НАШИ” не е здружение на татковци, туку здружение за зачувување на традиционалните вредности.

  Појаснување: Здружението „НАШИ” не е здружение на татковци, туку здружение за зачувување на традиционалните вредности.

  Постои 6 години и во управувачката структура се 4 жени и 2 мажи. Проектот 50-50 родителство го почнавме во септември годинава и учествуваме заедно со креаторите на новиот закон за семејство и брак во негово подобрување. Сашо Панговски, здружение „НАШИ„. Членството е 50-50 мажи жени. Здружението „НАШИ” смета дека бракот, родителството и децата се традиционални…

 • Првиот чекор е да се соочиш со вистината дека Македонија ја нема повеќе.

  Првиот чекор е да се соочиш со вистината дека Македонија ја нема повеќе.

  Нема Македонска фудбалска репрезентација, нема Македонски претставник на Евровизија, нема Македонско собрание, знаме, нема главен град на Македонија. Нема пријателе, нема. Окупација е, и окупаторот сака да те убеди дека Македонија и сѐ Македонско може да живее таму некаде, дома, приватно, во твоето срце или ум и дека тоа е вистината а не она што…

 • Од промената на ова знаме почна нашиот пад.

  Од промената на ова знаме почна нашиот пад.

  Тој чин покажа на непријателите дека сè што треба да направат е да додадат уште малку притисок и да чекаат будали на власт кои ќе се курваат за сопствен ќар.23 години по падот на знамето, Македонија исчезна. Сега мета се Македонците. Знаме на Македонија. Повеќе на тема – За вентилаторот.

 • Наскоро – видете ја нашата Хераклеја на досега невиден начин. Прашајте следниот пат кога сте во локалитетот Хераклеја Линкестис да ве телепортираат назад во времето.

  Наскоро – видете ја нашата Хераклеја на досега невиден начин. Прашајте следниот пат кога сте во локалитетот Хераклеја Линкестис да ве телепортираат назад во времето.

 • На што се сведе светот кога еден нинџа самурај се зафати со бришење коментари како некоја увреџена фуфица.

  На што се сведе светот кога еден нинџа самурај се зафати со бришење коментари како некоја увреџена фуфица.

  Мојот коментар беше нешто како „Сите вие на кои не ви пречи кој го држи транспарентот, за разлика од нас што имаме памтење подолго од 5 секунди, би сакал да ви порачам: Кур да пушат комуњарите. Тоа очигледно беше премногу за човек со менталната цврстина што се добива само со години практикување борилачки вештини, па…

 • Отпадот од Северџанистанскиот Џихад веќе почна да организира „протести“ против „приказната од Фокус“.

  Отпадот од Северџанистанскиот Џихад веќе почна да организира „протести“ против „приказната од Фокус“.

  Не губете моментум, момци – сите на улица. Време е за следното свртување на дијалектичкиот сврдел. Чекаме Паљачо да повика на протест следно. Повеќе на тема – Сè за пари сè за Северна заканите геноцидот и злосторството против човештвото државата Македонија и Македонците продолжуваат

 • Честит 24 мај

  Честит 24 мај

  Нека ни е честит 24 мај, денот на сесловенските просветители св. Кирил и Методиј. ,,Денеска во Русија е свечен ден – Денот на словенската писменост, а писменоста кај нас дојде од македонската земја.” – Владимир Путин, 24 мај 2016 ,,Today is a solemn day in Russia for the Slavic alphabet. The Cyrillic alphabet came to…

 • Партии ?

  Партии ?

  Се помочаа на државата. Се помочаа на народот. Се помочаа на историјата. Повеќе на тема – Подарок.

 • Името не е сменето.

  Името не е сменето.

  Македонци. Името Македонија не е сменето така треба и да се однесувате. Се што е поврзано со Северна и ФИРОМ е илегално злосторство против човештвото. Македонија и Македонците на 30 септември 2018 година преку бојкот на референдумот на цивилизиран и достоен начин кој е пример за демократска вредност а не она кое пробаат да ни…

 • Почетокот

  Почетокот

  Македонија, почетокот на Христијанството. Првиот човек што го примил христијанството на тлото на Европа била Македонката Лидија од Филипи Македонија. Во овој момент уште не се викал Балкански Полуостров туку бил Македонски Полуостров. Еве го Филипи овде. Има два примери во Библијата каде што некој човек се идентификувал како Македонец. Во сите верзии од Библијата…

 • Македонци

  Македонци

  Повеќе на тема – Филип

 • Македон

  Македон

  Повеќе на тема – Македонци

 • Позер

  Позер

 • Алјаска

  Алјаска

  Република Алјаска 😉

 • Боли

  Боли

  Боли ? Колку и да боли ова е вистината. Црквата е веќе изгубена исто како кога Македонија се согласи да преговара со Грција на тема ФИРОМ во тој момент го изгуби името. Прашање на време беше кога ќе се најде некој морон како Заев. Ова што ти го прави Палчо е те занимава од денес…

 • Битолски тамбураши · Не можам душо да те заборавам

  Битолски тамбураши · Не можам душо да те заборавам

 • Народе.

  Народе.

  народе Северна нема никогаш да профункционира ако не си играте со празните шупливи глави бедни Северни говеда расипани без емотивно човечко чувство и достоинство ниту пак почит кон роднини предци итн.

 • Драма.

  Драма.

  Драма на лентата за куфери. 😀

 • Спас.

  Спас.

 • До сите

  До сите

  До сите кои дури сега пишуваат и (импотентно) се бунат за прекршувањето на законите, инспирирани од „кој-ќе-ги-укради-парите-господе-зошто-никој-не-мисли-на-работникот“: Не знам како мислевте дека ќе заврши она што почна на 27.04.2017. Секоја секунда оттогаш до моментот кога сфативте (или си дозволивте самите себеси да си признаете) што се случува во Северџанистан е сведоштво за вашето отсуство на…

 • Local Team

  Local Team

  Local Team : nel cuore di ogni storia.

 • Грчка

  Грчка

 • Љубов

  Љубов

 • Го распнаа.

  Го распнаа.

  Го распнаа ! Воскресна ! #ВеликиПеток

 • И Агатангел “патриото” ја продаде кучата.

  И Агатангел “патриото” ја продаде кучата.

  И Агатангел “патриото” ја продаде кучата. Кој остана уште, од “праведното крило” на Првата Православна Црква на Северџанистан? Кај сте бе, ФБ протојереи? Или да почекаме уште малце, да видиме што ќе се случи? Повеќе на тема – Да сме начисто што потпишувате, глупаци едни интергалактички

 • Cyber club ludata Joci

  Cyber club ludata Joci

 • Едно име имаме.

  Едно име имаме.

  Вчера на ‘Едно име имаме’, солзи течеле и морници ги лазеле истите оние шо Северна од уста не ја вадат. Ни срам, ни перде. Јонче се превртува во гробот.

 • Well, well.

  Well, well.

  Well, well… Северџанистан се поочигледно и помасовно ги отплаќа долговите кон своите промотори, а ние за возврат добиваме ‘култура и уметност’, помината низ неговото дебело црево. Плус, останавме без борци за слобода, чист воздух, поевтина струја, против режим, за правда, мир и слобода. Со штаботомите човек барем знае на што е. Овие ‘вода под рогузина’…

 • Како ќе препознаеш кокошки од НВО.

  Како ќе препознаеш кокошки од НВО.

  Како ќе препознаеш кокошки од НВО и/или амбасадорски платен список? Повторуваат родово, родово, родово. Се извинувам на кокошките за изнесената навреда. Тие сепак се од некаква корист. Горенаведените празноглавки ( најчесто се женски пол ) се чист зијан.

 • Срам да ви е Камерен Оркестар на Битола – Chamber Orchestra of Bitola ⋮IWConnect.

  Срам да ви е Камерен Оркестар на Битола – Chamber Orchestra of Bitola ⋮IWConnect.

  Правите концерт на Јонче Христовски со одбрана група на северџани на кои Јонче ќе плукнеше ако беше жив. Дури се правиме наудрени со вакви работи, дотогаш ќе ги продаваме сите работи кои се Македонски на душманите. Не знам како сте пресметале дека ова вреди вака да се обезвредни, ама вие си знаете.

 • Деконтаминација

  Деконтаминација

  Вистината е огледалото кое секогаш те рефлектира тебе каков што си. Повеќе на тема – До сите

 • #ДоброУтро робови

  #ДоброУтро робови

 • Кога некој напаѓа некого ad hominem

  Кога некој напаѓа некого ad hominem

  Кога некој напаѓа некого ad hominem, на лична основа, ( глуп си, ќелав си, дебел си, низок си…. ) тоа значи дека тезите од таа личност ги разнишале неговите – и нема аргументиран одговор. Да можел да си ги одбрани тезите/проектите, немало да се користи со етикети туку со аргументи. Накратко, не е битно шо…

 • Да сме начисто што потпишувате, глупаци едни интергалактички

  Да сме начисто што потпишувате, глупаци едни интергалактички

  Повеќе на тема – Деконтаминација

 • Еве од каде „препишуваат” големите лидерчишта.

  Еве од каде „препишуваат” големите лидерчишта.

  Гледачи можеби немаме премногу, ама влијание

 • Северџанистан не е држава.

  Северџанистан не е држава.

  #Северџанистан не е држава. #Северна не се грижи за тебе. #Северна се грижи за стомаците на окупаторите. Немате собрание. Немате партии. Не ве застапува никој во институциите. #РазбудетеСЕ